SPORT

EURO 2020: Hrvatska poražena od Engleske

Reprezentacija Engleske je u meču prvog kola grupe “D” Evropskog prvenstva (UEFA EURO 2020) na “Wembleyu” u Londonu savladala Hrvatsku, rezultatom 1:0.

Englezi su imali veliku šansu već u 6. minuti. Foden je šutirao s desne strane, ali lopta pogađa stativu. Engleska je u 20. minuti imala još jedan opasan napad. Mount je dodao do Sterlinga koji se nije najbolje snašao i izgubio je loptu.

Selekcija Hrvatske je uzvratila u 27. minuti, ali je Perišić šutirao samo preko gola. U nastavku još nekoliko manjih prilika na obje strane, ali bez golova, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 0:0.

Englezi su u 57. minuti postigli pogodak. Phillips je dobro uposlio Sterlinga koji je savladao golmana Hrvatske – 1:0.

Fudbaleri Engleske su tri minute kasnije imali novu šansu. Kane je mogao postići gol, ali ipak iz velike blizine nije uspio ”gurnuti” loptu u mrežu Hrvatske.

Hrvatska je imala priliku u 65. minuti, ali je Rebić iz dobre pozicije šutirao pored gola.

U 74. nova dobra šansa za Sterlinga, ali je iz odlične pozicije šutirao preko gola. Hrvatska je napadala, no Englezi su se uspjeli odbraniti i upisati važnu pobjedu na otvaranju turnira.

Na UEFA EURO 2020 danas se još sastaju Austrija – Sjeverna Makedonija (18 sati) i Nizozemska – Ukrajina (21).