SPORT

Pobjeda za pionire i poraz za kadete KK Mladost

U subotu 16.02.2019. godine odigrano je XI kolo za pionire i kadete lige  KSK Sarajevo. Pioniri su odigrali derbi kolo sa ekipom Real Way i izvojevali vrlo  bitnu pobjedu u borbi za Play off lige. Na samom početku utakmice ekipa  Mladosti pravi veoma bitnu razliku koja u sedmom minutu glasi 20:5 te četvrtinu završavaju sa 16 poena razlike 26; 10 uz sjajna dodavanja i  igru u odbrani Bučuka i raspoložene u napadu Likića i Begzadića kojim se u odlučnim momentima priključuju Hilal i Halkić. Ekipa Mladosti cijelu utakmicu održava razliku koja je u trećoj četvrtini bila ugrožena kada
ekipa Real Way- a dolazi na šest poena razlike ali ekipa Mladosti u presudnim momentima ne gubi koncetraciju te utakmicu privode kraju u svoju korist. KK MLADOST – REAL WAY  67 – 58
Rezultati po četvrtinama ; 26-10, 15-22, 16-14, 10-12. Strijelci za Mladost ; Hilal 8, Hrvat, Smailbegović, Halkić 12 , Likić 21, Begzadić 20, Bučuk 6, Salihović, Hamzić.
Kadeti su odigrali utakmicu sa ekipom BurcH Univerziteta u  kojoj su pretrpjeli poraz rezultatom 39 : 62. Ekipa Mladosti je zbog slabije realizacije u napadu omogućila ekipi Burca da se odvoji u drugoj  četvrtini te nisu uspjeli vratiti rezultatsku neizvjesnost do kraja utakmice. KK MLADOST:BURCH UNIVERZITET  39:62. Strijelci za Mladost ; Likić 13, Ajanović 2, Halkić 2, Franjkić 7, Kovačević 10, Kahrimanović 5, javljaju iz KK Mladost.