ILIJAŠVIJESTI

Velež u finalu bolji od Rudara

U okviru 23. Memorijalnog turnira u spomen šehidima i poginulim sportistima Župče, jučer je odigrana finalna utakmica u kojoj su se sastale ekipe Veleža i Rudara iz Kaknja.

Velež je bio bolji i samim tim postigao rezultatat 2:0, te je tako osvojio turnir.

Strijelci za Mostarce bili su bili Alagić i Vehabović.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše prilika. Prvi pokušaj Veleža bio je u 11. minuti kada je Mujezinović probao iz slobodnog udarca, ali je golmana Jamaković na mjestu. U 27. minuti probao je Ćosić, ali bez promjene rezultata. Nakon toga, opet je probao Mujezinović, nakon proigravanja Vehabovića, ali lopta odlazi pored stative gola Rudara. Pred sami kraj poluvremena probao je glavom Zvonić, nakon ubačaja Vehabovića, ali Jamaković brani.

U 50. minuti Rudar je zaprijetio preko Kobilice, ali je Bobić odlično odbranio i izbacio loptu u korner.

U 72. minuti Velež dolazi do prednosti. Alagić je odlično šutirao i matirao golmana Rudara. Pred sami kraj utakmice Vehabović je pogodio iz slobodnog udarca i tako postavio konačnih 2:0 za Velež.

FK Velež – FK Rudar Kakanj 2:0

FK Velež: Bobić – Alikadić, Zvonić, Kuduzović, Mešanović – Vignati, Ćosić, Vehabović – Behram, Mujezinović, Ovčina.

FK Rudar Kakanj: Jamaković, Rizvanović, Goralija, Fočo, Topalović, Kobilica, Musić, Čehajić, M. Kovač, Mušija, Spahić.