SPORT

Historijski uspjeh bh. rukometaša!

Rukometaši Bosne i Hercegovine plasirali su se  pobjedom protiv Češke na Europsko rukometno prvenstvo koje će se održati u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

Izabranici Bilala Šumana ostvarili su povijesni uspjeh pobijedivši domaće Čehe (23:24) i izborili svoj prvi nastup na Europsko prvenstvo.

Cijelo prvo poluvrijeme su se ekipe smjenjivale, a ni Česi ni naši rukometaši tijekom prvog poluvremena nisu imali dva gola prednosti.

Jedan od najboljih Zmajeva je bio Nikola Prce s čak četiri gola u prvom poluvremenu, a na odmor je naša reprezentacija otišla s jednim golom prednosti.

Nastavak utakmice donio je istu metu i isto odstojanje, gol-za-golom i dramatična i trilerska situacija do kraja poluvremena.

Možemo kazati da je Zmajeve na Euro odveo Prce koji je postigao čak 10 golova. Iako su Česi u jednom trenutku otišli na dva gola prednosti, naši reprezentativci su ubrzo odgovorili.

Isključenje u zadnjim sekundama utakmice nije poljuljalo Šumanove izabranike, a Karačić je zabio posljednji pogodak za veliko slavlje i povijesni uspjeh reprezentacije.

BiH je kvalifikacije okončala na trećem mjestu s četiri pobjede i dva poraza, a toliko su imale Bjelorusija i Češka pa su se sve tri plasirale na završnicu prvenstva.

Prvenstvo počinje 10., a završava 26. siječnja sljedeće godine, a prvi će se put igrati u tri države.