SPORT

Liga nacija: Zmajevi u fenomenalnoj utakmici srušili Finsku

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u spektakularnoj utakmici na Bilinom polju u Zenici pobijedila Finsku rezultatom 3:2. Zmajevi su junski mini-ciklus završili na prvom mjestu grupe 3 B Lige nacija, uz učinak od dvije pobjede i dva remija.

Izabranici selektora Ivajla Peteva bolje su otvorili meč i poveli već u petoj minuti nakon što je u šesnaestercu oboren Edin Džeko, a Miralem Pjanić bio precizan realizator penala.

Radost je trajala svega pet minuta jer su Finci iz polukontre preko uvijek neugodnog Temua Pukija došli do izjednačenja. U 18. minuti je Puki iz još jedne kontre asistirao Benjaminu Kalmanu za preokret i vodstvo Finaca od 2:1.

Za novo izjednačenje rezultata 2:2 u 29. minuti je pogodio Džeko na asistenciju Pjanića. Odličnu partiju večeras kapiten bh. tima Džeko je krunisao još jednim pogotkom u 58. minuti, kojim je donio novo vodstvo i u konačnici izuzetno važna tri boda selekciji BiH.

Nakon četiri odigrane utakmice, Bosna i Hercegovina je vodeća u grupi “3“ u diviziji “B“ Lige nacija sa osam bodova. Crna Gora je druga sa sedam bodova. Finci imaju četiri, a Rumuni tri boda.

Utakmice petog kola igrat će se 23. septembra kada BiH dočekuje Crnu Goru, a Finska je domaćin Rumuniji.