ILIJAŠSPORTVIJESTI

Seniori NK Ilijaš upisali nova tri boda

U okviru 27.kola Druge lige Federacije BiH  tim NK Ilijaš bio je domaćin gostima iz Zenice ekipi FK Rudar Zenica. Naši momci su teže od očekivanog upisali nova tri boda a krajnji rezultat susreta glasio je 5:3(1:1) u korist naših momaka. Strijelci za naš tim bili su tri puta- Fijad Mehanović, Ismar Čomaga i Almir Balta.

Početak susreta protekao je u odmjeravanju snaga na sredini terena gdje nije bilo šansi za postizanje pogotka. Nakon ispitivanja snaga gosti se bolje snalaze i postižu pogodak za prednost od 0:1. Nakon primljenog pogotka naši momci počinju igrati puno bolje što im se i isplatilo pred sami kraj prvog poluvremena kada napadač naše ekipe Almir Balta koristi odličnu asistenciju Elmedina Ejubovića te u situaciji jedan na jedan sa gostujućim golmanom hladno šalje loptu u mrežu gostiju i poravnjava rezultat na 1:1. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme donosi pravu fudbalska ljepoticu. Viđeno je još šest pogodaka. Šanse su se redale na obje strane, meč je obilovao lijepim potezima i još ljepšim akcijama a svi prisutni na stadionu mogli su da uživaju. U toj igri bolje se snalaze naši momci koji odmah na početku drugog poluvremena dolaze do prednosti od 2:1. Strijelac je bio Ismar Čomaga na asistenciju Sadudina Jusića. Odlično su odgovorili gostujući igrači kada vrlo brzo dolaze do pogotka za 2:2 te poravnanja rezultata. Sredinom drugog poluvremena centaršut Elmedina Ejubovića pogađa gostujućeg igrača u ruku a sudija pokazuje na 11m. Siguran realizator za 3:2 bio je Fijad Mehanović. Ipak, gostujući igrači se ne predaju te u 86. minuti dolaze do još jedog pogotka i još jednog poravnanja rezultata na 3:3. U slijedećem napadau odmah nakon primljenog pogotka dosuđen je novi jedanaesterac za našu ekipu. Almir Balta je oboren u 16m a sudija još jednom pokazuje na 11m. Siguran realizator i ovaj put bio je Fijad Mehanović koji postiže pogodak za 4:3. I kada su svi očekivali kraj susreta naši momci postižu još jedan pogodak. Odličan kontra napad i sjajnu asistencija Emina Suše koristi Fijad Mehanović koji postiže pogodak za 5:3 što mu je ujedno bio i pogodak za hat-trick, javljaju iz NK Ilijaš.

Već u srijedu nogometaši NK Ilijaš igraju novu utakmicu kada idu u goste drugoplasiranoj ekipi FK Borac Jelah.