Atletski  kup  grada Sarajeva održan je u nedjelju   04.10.2020.godine u Atletskom centru Atletskog kluba Sarajevo na Koševu. Takmičenje je organizovano pod pokroviteljstvom Atletskog Saveza Kantona Sarajevo, i tehničkog organizotara  AK Sarajevo.

Atletski klub Ilijaš je nastupio sa 30 takmičara koji su postigli odlične rezultate. Osvojili su ukupno 20 medalja i to pojedinačno: 10-zlatnih, 7-srebrenih i 3-bronzane.

Rezultati:

Emina Omanović discipline: skok u dalj  1.mjesto i zlatna medalja sa ličnim rekordom 4,93 i 2 mjesto u štafeti 4x100m, Hamdija Avdić disciplina: kugla 1. mjesto i zlatna medalja.

Emina Mušanović disciplina: 60m 1. mjesto i zlatna medalja.

Midha Tatar  disciplina: 200m 1. mjesto i zlatna medalja.

Senad Omanović disciplina: Voretx 1. mjesto i zlatna medalja.

Adin Avdić disciplina: Vortex 1. mjesto i zlatna medalja.

Salko Sejdić discipline: 1000m 1 mjesto i zlatna medalja, i štafeta 4x100m 1. mjesto i zlatna medalja.

Samra Beganović disciplina:Vortex 1. mjesto i zlatna medalja.

Ajla Ličina disciplina: Vortex 1. mjesto i zlatna medalja.

Adna Mostić disciplina: bacanje kugle 2. mjesto i srebrena medalja.

Ismail Bektešević  disciplina: 60m 2. mjesto i srebrena medalja.

Mujo Salihović disciplina: kugla 2. mjesto i srebrena medalja.

Lejla Mehmedović disciplina: kugla 2.  mjesto i srebrena medalja.

Adan Avdić disciplina: Vortex 2. mjesto i srebrena medalja.

Amina Muslić discipline: 60m 3. mjesto i bronzana medalja, i štafeta 4x100m 2 mjesto i srebrena medalja.

Amina Alić discipline:: kugla 2. mjesto i srebrena medalja i  2 mjesto štafeta 4x100m

Merjema Bulbul disciplina: šatafeta 4x100m 2. mjesto i srebrena medalja.

Muhamed Muslić discipline: 60m 3. mjesto i bronzana medalja i štafeta 4x100m 1 mjesto i zlatna medalja.

Bekir Beriša disciplina: 4x100m 1. mjesto i zlatna medalja.

Faris Durić disciplina: 4x100m 1. mjesto i zlatna medalja.

Almina Hrnjić disciplina: 600m 4. mjesto

Amina Mešić disciplina: 60m 4. mjesto

Ajna Bulbul disciplna: 60m 4. mjesto

Nezir Bektešević disciplina: 50m  4. mjesto

Pilav Nejra disciplina: Vortex 6. mjesto, javljaju iz AK Ilijaš.

Share.

Comments are closed.