U toku isplate novčane podrške za poljoprivredne proizvođače u FBiH

Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva saopćilo je danas da je obradilo zahtjeve za isplatu novčanih podrški za proizvodnju mlijeka za IV kvartal prethodne godine za devet kantona koja su dostavila neophodnu dokumentaciju.
Pored toga, obrađeni su i zahtjevi od pet kantona za I kvartal ove godine, a u skladu s dinamikom očekuje se da proces obrade bude završen tokom naredne sedmice.
– Apeliramo na kantonalna ministarstva nadležna za poslove poljoprivrede da ubrzaju proces obrade i dostavljanja zahtjeva u Federalno ministarstvo poljoprivrede kako bismo osigurali pravovremenu isplatu novčanih podrški poljoprivrednim proizvođačima. Federalno ministarstvo finansija već je započelo isplatu sredstava korisnicima, a očekujem da će sve biti završeno u toku naredne sedmice – kazao je federalni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Kemal Hrnjić, saopćila je Vlada FBiH.
Također, iz Ministarstva ističu i da su u toku obrade zahtjeva i isplate novčanih podrški za sve ostale vrste proizvodnji koje su završene do objave Programa.
faktor.ba