ILIJAŠSPORTVIJESTI

Članovi Udruženja sportskih ribolovaca “Alić Hidajet – Hitko” Ilijaš osvojilo ekipno 1. mjesto u Zenici

U nedjelju (10.09.2023.) održan je 6.KUP grada Zenica u 100-godišnjici postojanja Udruženja građana sportskih ribolovaca „Bistro“ Zenica. Na takmičarskoj stazi ,,Zelena oaza” Putovičko polje stara Drivuša, takmičenje je održano u kategoriji ,,Lov ribe udicom na plovak”.

Učestvovalo je 10 ekipa koje su se borili za što bolji rezultat i prelazni pehar

Udruženje sportskih ribolovaca “Alić Hidajet – Hitko” Ilijaš ekipno je osvojilo 1. mjesto

2.mjesto ekipa SRD Visoko-Visoko

3.mjesto ekipa SRD Bosna -Žepče

MAJSTOR STAZE i ujedno PRVAK sektora ,,C” Alić Mirza – Ilijaš. Prvak sektora ,,A” Kolak Ivica – Gornji Vakuf/ Uskoplje dok je prvak sektora ,,B” Omerčić Senad – Žepče.

Najbolje plasirani takmičar iz ekipe UGSR ,,Bistro ” Zenica bio je Zakir Halilović, treće mjesto u sektoru ,,C”.

Organizatori su se zahvalili  svim takmičarima na fer i korektnoj borbi , članovima UGSR ,,Bistro” Zenica na nesebičnom zalaganju, oko postavljanja i održavanja takmičarske staze, a posebno Vrhovnom sudiji ovog takmičenja gospodinu Šukriji Jamakoviću na veoma profesionalnom i korektnom suđenju.