BIHSPORTSVIJETVIJESTI

Elvedina Muzaferija osvojila 16. mjesto u finalu Svjetskog kupa

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija, nastupom u spustu završila je više nego uspješnu sezonu u Svjetskom kupu.
U austrijskom Saalbachu održana je finalna utrka spusta, a Muzaferija je prvi put u karijeri nastupila na smotri najboljih skijašica današnjice.
Visočanka je nastuplaa sa rednim brojem 20 (nastupila 21 skijašica) i osvojila je 16. mjesto.
Muzaferija je jučer nastupila i u finalu superveleslaloma, ali nije završila utrku.
Mali kristalni globus u spustu osvojila je Cornelia Huetter iz Austrije, koja je slavila danas u Saalbachu. U poretku ove discipline Huetter je slavila ispred Lare Gut Behrami.
Na pobjedničkom postolju danas u Austriji završile su još Ilka Štuhec (Slovenija) i Nicol Delago (Italija).
Muzaferija je u disciplini spust zauzela 24. mjesto sa 69 osvojenih bodova. U ukupnom poretku Svjetskog kupa naša skijašica završila je na 54. mjestu (151 bod), što su sjajni rezultati u odnosu na uvjete koje ima skijašica iz Visokog.