ILIJAŠSPORTVIJESTI

Fudbalska nedjelja na Gradskom stadionu Ilijaš:Nogometaši Ilijaša slavili, FK Igman prvak lige Kantona Sarajevo

Fudbalska nedjelja na Gradskom stadionu u Ilijašu. Prvo je odigrana finalna utakmica play-offa za prvaka lige Kantona Sarajeva. Finalni meč u Ilijašu odigrali su Mladost Župča i Igman Ilidža, a Igman je slavio rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo spektakularan fudbal. Igralo se dosta čvrsto i borbeno s obje strane. Slična igra u nastavku, izdvajamo dvije prilike pred oba gola, ali nije bilo previše opasnosti po golmane. Kada se činilo da će penali odlučivati novog člana Druge lige FBiH-Centar, veliko slavlje za Igman u finišu utakmice. U 86. minuti Benjamin Demirović pogađa za 0:1 i veliko slavlje igrača i stručnog štaba tima sa Ilidže.

Pogodak Demirovića ispostavio se pobjedonosni i Igman nije mogao dobiti bolji rođendanski poklon za 100. rođendan kluba. Od naredne sezone tim sa Ilidže igrat će u trećem rangu bh. fudbala kao prvak lige Kantona Sarajevo. Ovo znači da ćemo u Drugoj ligi FBiH naredne sezone gledati i veliki komšijski derbi između Famosa iz Hrasnice i Igmana sa Ilidže.

Nakon odlične utakmice i prolaska ekipe Igman u Drugu ligu Federacije BiH na teren su izašli nogometaši Ilijaša i Moševca.

NK Ilijaš je poveo preko Kopića i uslijedio je veliko slavlje na terenu. Obje ekipe su imale svoje šanse, a nakon starta u kaznenom prostoru za domaćine je dosuđen penal, a siguran sa bijele tačke bio je Karišik. Do kraja utakmice igrači Moševca su uspjeli smanjiti prednost, te je na kraju utakmica završena rezultatom 2:1.

Ovo pobjedom ekipa Fadila Hodžića sada se nalazi na devetom mjestu na tabeli sa osvojenih 34 boda, te su i sigurno obezbijedili opstanak u ligi. U sljedećem kolu gostuju Žepču koji imaju samo jedan bod više od nogometaša Ilijaša.