ILIJAŠSPORTVIJESTI

Hodžić nakon veoma bitne pobjede: Ovo je jedan veliki stimulans za dalje rezultate i ove mlade momke

Ekipa NK Ilijaš pobijedila je FK Rudar Breza rezultatom 3:2 u okviru 21. kola Druge lige F BiH grupa -Centar, a trener Fadil Hodžić kaže kako je ostalo još puno da se igra do kraja sezone i posebno pohvalio mlade igrače.

Već u drugoj minuti na Gradskom stadionu gosti su poveli preko Sjerotanovića, ali nogometašima Ilijaša nije dugo trebalo da se vrate u meč i u petoj minuti Operta pogađa za izjednačenje. Na obje strane bilo je dosta prilika, igralo se veoma oštro gdje je Mahmutović Ifran zaradio crveni karton pred kraj prvog poluvremena, tako da su igrači Rudar Breza do kraja utakmice igrali sa igračem manje. Na poluvrijeme otišlo se rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme nogometaši Ilijaša odlično su otvorili i već u 53. minuti došli do preokreta, ovaj put loptu iza leđa Dinarevića poslao je Kubat. Nakon drugog gola nogometaši Ilijaša su se opustili i kazna je stigla u 69. minuti kad je Abdukić pogodio za 2:2. Do kraja utakmice obje ekipe su imale svoje šanse, a u 81. minuti Terović koji je ušao sa klupe pogađa za 3:2 i slavlje nogometaša Ilijaša.

„Čestitam mojim momica na pobjedi, teška utakmica, ali smo na kraju ipak slavili rezultatom 3:2. Ušli smo u utakmicu malo opušteno na početku smo primili gol, ali smo se brzo vratili. U drugom poluvremenu imali smo igrača više i vodili smo 2:1, poslije toga malo opuštanje i protivnik je to iskoristio i izjednačio na 2:2. Mlađi momci koji su ušli sa klupe dali su svježine i dali smo taj treći gol. Drago mi je što je ovolika posjeta bila na stadionu navijača, naših sugrađana. Ovo je jedan veliki stimulans za dalje rezultate i ove mlade momke. Prvenstvo je dugo idemo utakmcu po utakmicu, najbitnije da smo se odmakli dna, te se možemo nadati ostanku u ligi. Sa ovim igrom i prustupom ja ne sumnjam u naše momke“ kazao je Fadil Hodžić nakon utakmice.

Treba napomenuti da je Hodžić dao priliku i mladim momcima iz U-21 Nevaljalović Emilu, Kubat Rijadu, Operta Dini i Bajtarević Kerimu koji su pokazali odličnu igru, te ne sumnjamo da će i u budućnosti dobijati šanse i igrati za prvi tim.

Nakon ove pobjede NK Ilijaš sada zauzima 12. mjesto na tabeli sa osvojenih 22 boda, dok FK Rudar Breza ima samo devet bodova i posljednji su na tabeli. U sljedećem kolu NK Ilijaša gostuju NK Kolina.