SPORT

KK “Rašid Buća” : Alisa Hasanović osvojila srebrnu medalju u Mađarskoj

Na karate turniru Hungarian OPEN 2022 Saman kup na kojem je nastupilo oko 1000 takmičara iz 17 država i 108 karate klubova nastupili su i takmičari iz Ilijaša i KK”Rašid Buća”.

Karate klub “Rašid Buća” – Ilijaš je nastupio sa sedam takmičara, a naši takmičari su se predstavili u odličnom izdanju,  te u Ilijaš je Alisa Hasanović donijela  srebrnu medalju, osvojivši drugo mjesto u kategoriji borbe djevojčice U14 -47 kg.

Od ostalih u borbama za medalje su izgubili Ajna Softić borbe djevojčice U14 +52 kg., Saudina Jusić borbe djevojčice U14 -52.kg. i Nedim Herić U12 -40.kg. te tako zauzeli peta mjesta u svojim kategorijama, javljaju iz KK “Rašid Buća”.

Muamer Kadrić, Nasko Habibović i Tajra Ahmetović ovaj put su ostali bez plasmana na ovom izuzetno jakom i kvalitetnom karate turniru.

Ekipu na turniru su vodili Raif Buća i Adin Balta.