ILIJAŠSPORT

Komšijski derbi NK Ilijaš -FK Rudar Breza 1:1

Završena je utakmica 3. kola Druge lige FBiH grupa Centar u kojoj su snage odmjerili NK Ilijaš i FK Rudar Breza. Za Ilijaš je prvi i jedini pogodak postigao Dino Operta u prvom poluvremenu i sa rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvrijeme. Nažalost, u pauzi prvog poluvremena dvojica igrača dobila su crvene kartone i to Enad Ahmić iz FK Rudar i Alija Karišik iz NK Ilijaš te su obje ekipe u drugo poluvrijeme ušle sa igračem manje.
Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru, mnoge izmjene u timovima, dosta prilika na obje strane, kao i čvrstu odbranu, te nekoliko žutih kartona. Jednu takvu priliku iskoristio je igrač FK Rudar Mahir Buljetović te je došlo do izjednačenja 1:1 a tim rezultatom je i završena utakmica.
Oba tima imala su dobru podršku sa tribina ilijaškog stadiona.
NK Ilijaš u sljedećem kolu igra u gostima protiv ekipe NK Moševac.