SPORT

Na Državnom prvenstvu za djecu u Zenici, takmičari Karate kluba “Rašid Buća” osvojili tri medalje

U nedjelju (03.10.2021) na održanom Državnom prvenstvu za djecu u Zenici, koje je okupilo 774 takmičara iz 90 karate klubova sa prostora cijele BiH, takmičari Karate kluba “Rašid Buća” – Ilijaš su osvojili tri medalje, jedno zlato i dva srebra.

Prvakom države BiH i prvo mjesto u kategoriji borbe djevoljčice 11.g. -32.kg osvojila je TAJRA AHMETOVIĆ.

VICEPRVACI (2.mjesto) države BiH su:

ŽERO VELDIN u kategoriji borbe dječaci 10.g. -30.kg i

HERIĆ NEDIM u kategoriji borbe dječaci 10.g. -40.kg.

Ovim medaljama Tajra Ahmetović, Žero Veldin i Herić Nedim su izborili nastup za dječiju reprezentaciju BiH na predstojećem Prvenstvu Balkana u Poreču od 14-17. oktobra.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti i još dva peta mjesta koje su ostvraili Rizvo Elmir i Jusić Saudina, dok su takmičari Nasko Habibović, Amin Durić-Krasnići, Sefer Šečić i Ajna Softić imali zapažen nastup i pokazali da se na njih može računati u narednom periodu. Ekipu na Državnom prvenstvu su vodili treneri Raif Buća i Adin Balta.