ILIJAŠSPORTVIJESTI

NK Ilijaš pobijedio NK Usora rezultatom 2:1

U okviru  10. kola druge lige FBiH-centar na gradskom stadionu u Ilijašu jučer je odigran meč između domaće ekipe NK Ilijaš i  gostiju NK Usora. Bio je ovo vrlo važan meč za obje ekipe koje su tražile pobjedu da pobjegnu iz opasne zone ispadanja iz lige. Po veoma lijepom vremenu ljubitelji nogometa vidjeli su pravi prvenstveni meč u kome je od prvog minuta igra oba tima bila borbena, požrtvovana, sa puno htijenja i želje za pobjedom.Viđeno je dosta dobrih akcija sa obje strane, odličnih udaraca, sjajnih odbrana vratara oba rivala, povoljnih prilika, tri zgoditka a na kraju je slavio Ilijaš rezultatom 2:1.

Domaćin je krenuo silovito i već u 4.  minuti bilo je 1:0 a strijelac je bio Nezir Tihić. U 13. minuti novi pogodak za ilijaške “romantičare”, za 2:0 pogodio je Kenan Helać. No i gosti vrlo brzo postižu zgoditak, smanjuju na 2:1 a pogodio je Zoran Bešlagić u 23. minuti. Do kraja poluvremena nije  više bilo pogodaka iako je bilo prilika na obje strane, kod Ilijaša nisu ih realizovali Nevaljalović, Karišik, Adžem a kod gostiju Aličić i Pranjić.

U nastavku meča još bolja igra,prilike su se ređale pred oba gola ali nije bilo završnog udarca. Kod domaćina najbolje šanse imali su Helać, Karišik, Sarač, Terović, Hodžić a Ridžić je u 83. minuti glavom sa 6,7 metara pogodio prečku gola gostiju. U ovom dijelu igre gosti su opasno zaprijetili preko Kaknjaševića, Bajtarevića, Bešlagića, Škapura ali nije bilo završnog udarca i ostalo je konačnih 2:1 za Ilijaš.

Strijelac drugog gola za domaćine brzonogi i neuhvatljivi Kenan Helać o ovom meču rekao je:

“Bio je  ovo vrlo važan meč za naš tim poslije nesretnog poraza u srijedu protiv Batona na našem terenu. U susret smo ušli maksimalno spremni i silno motivisani da napokon naše dobre igre konačno krunišemo našom pobjedom i sa nova tri boda. Cijeli tok meča bili smo bolji, opasniji, borbeniji protiv veoma čvrste ekipe Usore koja je pokazala da igra dobar nogomet i sigurno zaslužuje bolji plasman na tablici od trenutnog. Svi moji saigrači koji su nastupili u ovom meču zaslužuju pohvale za sve što su pokazali u ovoj utakmici, jer praktično  su demonstrirali kako se igra i bori za grb ilijaške “svetinje”.

Autor: Rešad Mamela