ILIJAŠVIJESTI

NK Ilijaš poražen od ekipe FK Baton iz Sarajeva

Na gradskom stadionu u Ilijašu, uz prisustvo navijača oba tima, odigran je meč 9. kola druge lige FBiH-centar, a u kome je domaći NK Ilijaš ugostio FK Baton iz Sarajeva. U veoma važnom meču za oba rivala prisutni ljubitelji nogometa vidjeli su meč sa puno  lijepih akcija, sjajnih udaraca, pregršt prilika, sedam zgoditaka, dva penala, jedan crveni karton a na kraju je pobjeda pripala Batonu rezultatom 3:4. Junak meča je golman gostiju  Nedim Ligata koji je odbranio dva penala, prvo u 14.  minuti kod rezultata 0:0 zaustavlja šut  Šabića a drugi put u 73. minuti kod vodstva Ilijaša 3:2 a šutirao je Helać.

Inače počelo je otvoreno, napadački sa obje strane, a u 19. minuti  Ilijaš vodi 1:0 a strijelac je bio Alija Karišik. No gosti  vrlo brzo izjednačuju, u 29. minuti za 1:1 pogađa Jahja Bajrić.

U nastavku meča još bolja nogometna predstava, gosti u 49.  minuti dolaze u vodstvo 1:2 a strijelac je opet bio Bajrić. Ilijaš napada žestoko i već u 54. minuti rezultat je 2:2 a strijelac je bio  Alen Šabić. U 69. minuti domaćin vodi 3:2 a pogađa Kenan Helać. U samoj završnici meča prava drama, u 79. minuti  Baton poravnava 3:3 a pogađa Tarik Ćosović i tu nije kraj golijade u Ilijašu.

U 83. minuti pogodak za vodstvo gostiju i konačnih 3:4, a strijelac je bio Nidal Ragipović. Na kraju  meča velika radost u taboru gostiju čiji šef struke Memnun Suljagić je dobio crveni karton sredinom drugog poluvremena. Domaći igrači razočarani, ne mogu da vjeruju da nisu osvojili ni bod, a igrali su borbeno, požrtvovano, dobro, ali i sportska sreća im je okrenula leđa u ovoj utakmici.

AUTOR: Rešad Mamela