ILIJAŠSPORTVIJESTI

NK Ilijaš poražen u sudijskoj nadoknadi: “Izgubili smo nezasluženo”

U okviru 6 kola druge lige FBiH-centar na gradskom stadionu u Zavidovićima domaća ekipa NK „Krivaja“ dočekala je NK „Ilijaš“. U vrlo dobroj utakmici ljubitelji nogometa vidjeli su dosta lijepih akcija, odličnih udaraca, povoljnih prilika, jedanesterac, crveni karton, tri zgoditka a pobijedio je domaći tim rezultatom 2:1.

Domaći fudbaleri Muharemović, Šabanović, Ćosić, Selimović, Ibraković, Šijerkić, krenuli su od prvog minuta sa željom da što prije postignu zgoditak, ali naišli su na odličan otpor gostiju. Igrači Ilijaša Operta, Karišik, Mašić, Karić, Sarač, Adžem odlično su pokrivali teren, igrali otvoreno, stvarali prilike i tek u  zadnjim trenucima prvog poluvremena Krivaja je došla u vodstvo 1:0,  a strijelac iz penala bio je Mirsad Šijerkić.

U drugom poluvremenu Ilijaš je zaigrao još poletnije i u 73. minuti Kenan Helać je pogodio domaću mrežu za poravnanje 1:1. U 77. minuti ključni trenutak na utakmici, golman Ilijaša Sujić dobija crveni karton. Domaćin pokušava sve da dođe do pogotka i to mu se na kraju, uz puno sreće, ostvaruje.

U sudijskoj nadoknadi Ahmed Badnjar pogađa za konačnih 2:1. Velika radost u taboru domaćina, a igrači Ilijaša u očaju, ne mogu da vjeruju da su poraženi jer odigrali su dobro svih 90 minuta. O ovom meču  iskusni Eldar Mašić rekao je, između ostalog, sljedeće:

-Izgubili smo nezasluženo. Zaslužili smo najmanje bod po onom što se dešavalo na terenu svih 90 minuta. Igrali smo dobro, hrabro, požrtvovano, borbeno. Osim postignutog zgoditka kreirali smo još najmanje tri, četiri dobre prilike ali nije bilo završnog udarca, a i sportska sreća nam je okrenula leđa kao i predhna dva, tri meča (Rudar, Kolina, Nemila). Moramo se okrenuti sljedećem meču protiv FK „Moščanica“ na našem terenu, biti maksimalno spremni, skoncentrisani, motivisani da zabilježimo veoma vrlo važnu pobjedu za našu ekipu“, kazao je Mašić.

AUTOR: Rešad Mamela