
Obavještavamo vas da će dana 13.09.2025. (subota) u periodu od 08,00 – 20,00 sati JP Željeznice Federacije BiH d.o.o. Sarajevo izvršiti i potpunu obustavu drumskog saobraćaja na regionalnoj cesti R445 Visoko – Podlugovi radi izvođenja radova na putnom prelazu “Banjer” u km 227+375 na pruzi 12 B.Šamac -Sarajevo.
Predviđeni radovi su: uklanjanje asfaltne konstrukcije, zamjena pragova, zamjena tucanika, zamjena i pritezanje kolosiječnog pribora, mašinsko regulisanje kolosijeka, priprema za asfaltiranje i asfaltiranje.
Izmjena režima saobraćaja sastoji se od potpune obustave saobraćaja na regionalnom putu R445 u traženom periodu od 08,00-20,00 sati preko putnog prelaza “Banjer”.
Za vrijeme trajanja obustave saobraćaj motornih vozila preusmjerava se na dionicu autoceste Visoko – Podlugovi.