SPORT

Odličan nastup CBV „Bunkai“ na Karate kupu „Mawashi 2022“: Ajnur Bećirović prvo mjesto u svojoj kategoriji

U nedjelju 11. decembra članovi CBV „Bunkai“ Ilijaš učestvovali su na 5. Karate kupu „Mawashi 2022“.

Na turniru su se takmičili predstavnici iz 58 klubova iz BiH, sa prijavljenih 607 takmičara.

-Naši takmičari su imali prilično zapažen nastup i ostvarili su sljedeće rezultate: Erjan Mekić 3. mjesto-borbe, Amar Salihović poslije dvije pobjede i jednog poraza zauzeo je drugo mjesto, Erhan Mekić osvojio je treće mjesto. U istoj kategoriji Ajnur Bećirović zauzeo je prvo mjesto. Moram napomenuti da se Ajnur veoma kratko spremao za ovaj turnir, pa je ovaj rezultat samim tim još veći. Uprava Kluba čestita takmičarima na ostvarenim rezultatima i želi im što više uspjeha i sportske sreće u budućnosti kazao je trener Sead Mekić za Radio Ilijaš.

Sljedećeg vikenda članovi CBV „Bunkai“ nastupaju na Kantonalnom prvenstvu koje će biti održano u Vogošći.