ILIJAŠSPORTVIJESTI

OK Ilijaš korak bliže Premijer ligi BiH

U napetoj, neizvjesnoj i preokreta punoj utakmici polufinala Play offa momci OK „Ilijaš“ savladali su favoriziranu ekipu OK „Bosna“ Kalesija rezultatom 3:2.

Gosti su poveli u prvom setu, a naši odbojkaši odličnom igrom uspjeli su izjednačiti na 1:1, drugi set bio je neizvjestan do samog kraja ali smo ipak poveli 2:1 dok smo treći set nesretno počeli i gosti su zadobili visoko vodstvo koje nije bilo moguće sustići te su izjednačili na 2:2.

Na kraju smo dobro počeli tie break, bodovno je bilo izjednačeno,   iako je izgledalo da je sreća na strani OK „Bosna“  dva završna poena bili su fenomenalno zakuhani i izvedeni  pa konačno zapečatili  ovu našu pobjedu.

U petak 30. marta slijedi revanš u Kalesiji kada će se znati prvi finalista Play offa.

Ekipa OK „Sloboda“ Tuzla u dvorani Mejdan pobijedila je OK „Bosna“ Sarajevo rezultatom 3:0. Sljedeće sedmice, nakon revanša, bit će poznat i finalista iz ovog duela.

Podrška i navijanje u Sportskoj dvorani Ilijaš bili su kao prije nekoliko godina  kada se OK „Ilijaš“ plasirao u Premijer ligu.

Našim odbojkašima čestitamo na izuzetnom zalaganju i želimo puno sreće u revanšu.