SPORT

Pobjeda ŽOK “Ilijaš” nad ekipom “Alipašino polje”

U Sportskoj dvorani Ilijaš danas je odigrana utakmica  I kola Superlige FBiH u odbojci  na kojoj je Ženska odbojkaška ekipa “Ilijaš” zabilježila vrijednu pobjedu sa maksimalnim učinkom 3:0 savladavši ŽOK “Alipašino polje” Sarajevo.

U prvom setu snage su bile izjednačene, gošće su krenule u napad, da bi ih domaća ekipa sustizala te postigla značajnu bodovnu razliku za 1:0. U drugom su setu ilijaške odbojkašice  igrale sa elanom i brzo su zabilježile vodstvo od 2:0.

Završnica je bila najuzbudljivija, u trećem setu gošće su na samom kraju izjednačile te je bilo 25:25, te je moglo doći do smanjivanja vodstva na 2:1,  igralo se  za bod više, pa su Ilijašanke, uz odličnu podršku  publike, pokazale da su željne pobjede i odličnog početka sezone, te zadale završne pobjedničke udarce završivši  ovaj set rezultatom 28:26.