SPORT

STK “Hašim Spahić”-Harisa osvojila Banja Luku

Proteklog vikenda STK ” Borac ” iz Banja Luke je bio organizator ” Međunarodnog stonoteniskog turnira Banja Luka 2022 ” koji je odigran u sportskoj dvorani Centar u Banja Luci.

Na turniru je u svim kategorijama učestovalo preko 300 takmičarki i takmičara iz BiH i susjednih zemalja.

Takmičari našeg kluba su ostvarili dobre rezultate. Naša najbolja igračica Harisa Mešetović u konkurenciji seniorki odigrala je maestralan turnir osvojivši prvo mjesto bez izgubljenog seta. Harisa je u finalu pobjedila Džanu Biogradilić 3:0 a u polufinalu je pobjedila Emu Lovrić rezultatom 3:0. Također, naša Nedžmina Čutura je ostvarila odličan rezultat osvojivši izvanredno treće mjesto u kategoriji kadetkinja, javljaju iz STK “Hašim Spahić”.

Hamza Kamenjaš je zaustavljen u borbi za polufinale od domaćeg igrača Nikole Mihailovića, povratnika u bh. stoni tenis jer je prošlu sezonu igrao u inostranstvu.

Ostli takmičari i pored solidne igre nisu ostvarili rezultate dovoljne za medalje.