SPORT

Svjetsko nogometno prvenstvo: Senegal nadigao Katar

Druga utakmica drugog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru donijela je susret domaćina i Senegala. Domaća selekcija ispisala je historiju, ali je afrička upisala pobjedu rezultatom 3:1.

Prva velika šansa već u četvrtoj minuti. Sarr je nanizao nekoliko fudbalera Katara, ali šutira pored gola. Isti igrač u šansi u 30. minuti kada opasnost otklanja Barsham.

U 41. minuti prvog poluvremena Senegal dolazi do vodstva. Grešku odbrane koristi Dia i pogađa za 0:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Senegal duplira vodstvo. Diedhiou je sjajno skočio nakon jednog kornera  i približio svoju selekciju pobjedi.

Zatim je Katar imao nekoliko šansi preko Hassana i Alija kada je Mendy spašavao, a historija je ispisana u 78. minuti kada Katar dolazi do svog prvog gola na Mundijalima. Muntari je skočio i glavom pogodio mrežu Senegala.

Ponadali su se domaći da mogu do boda, ali ništa od toga. Sudbinu Katara zapečatio Dieng pogotkom u 84. minuti.

Nakon ove utakmice Senegal ima tri boda, Katar nijedan, a od 17 sati u ovoj grupi igraju Holandija i Ekvador koji imaju po tri boda iz prvog kola.

U posljednjem, trećem kolu, za četiri dana Katar će se sastati s Holandijom, a Ekvador i Senegal će vrlo vjerovatno igrati duel za drugu poziciju.

Izvor: sportsport.ba