ILIJAŠSPORTVIJESTI

U subotu na Gradskom stadionu NK Ilijaš dočekuje NK Bosna iz Visokog

U subotu sa početkom u 14 sati i 30 minuta na Gradskom stadionu u Ilijašu igra se meč 12.kola druge lige FBiH-Centar, a u kome će domaći NK Ilijaš dočekati ekipu NK Bosna iz Visokog.

Izuzetno važan meč za oba tima i sigurno da će to biti pravi prvenstveni susret u kome će prilike prštati i frcati na svakom pedlju terena tokom svih 90 minuta utakmice.

Zanimanje za ovaj komšijski ogled je veliko i sigurno da će veliki broj ljubitelja nogometa iz Ilijaša,Podlugova,Visokog,Lješeva,Župče,Semizovca doći da uživo pogleda meč u kome će sigurno biti dobrih akcija,odličnih udaraca,povoljnih prilika,zgoditaka za TV špice.U domaćem taboru svi igrači (Mašić,Adžem,Karišik,Tihić, Riđić,Šabić,Karić,Operta…) koji su u rosteru za ovaj izuzetno važan meč ilijaških “romantičara” svjesni su težine zadatka koji je pred njima da bi ostvarili povoljan rezultat.

U domaćem taboru respektuju i cijene ekipu visočkih “karioka” koji u svojim redovima imaju par dobrih igrača:Seferović,Gačan,Mujić,Buza,Prcić,Hindija…i koji su dolasom novog šefa Esada Selimovića već protiv Žepča zaigrali mnogo bolje i efikasnija (4:0 op.au).Pred ovu utakmicu “jeseni” brzonogi napadač Ilijaša, koji je u karijeri nosio i dres Bosne,neuhvatljivi Kenan Helać rekao je, između ostalog, sljedeće:

-Svi u klubu, počev od igrača,stručnog štaba, uprave, navijača svjesni smo koliko je ovo bitan meč za oba rivala.Zbog niza okolnosti naša ekipa je u nezavidnom položaju na tablici i svaki naš naredni meč do kraja jesenjeg dijela prvenstva je kvalifikacioni. Protiv Bosne sigurno nas čeka jedan težak meč u kome ćemo sigurno dati svoj maksimum znanja, borbenosti, požrtvovanja, htijenja da bi ostvarili za nas povoljan rezultat.U utakmicu ulazimo maksimalno spremni i silno motivisani da uz pomoć naših vjernih navijača odigramo na najvišem nivou i ostvarimo rezultat koji će zadovoljiti sve u NK Ilijaš.