SPORT

Uspješan nastup ilijaških stonotenisera na turniru u Sarajevu

U subotu 26.03.2022. godine u sportskoj sali Jezero u Sarajevu u organizaciji STK “Bosna” Sarajevo odigran je turnir u stonom tenisu “Bosna Open 2022”. Turnir je organizovan u kategorijama mlađe kadetkinje / kadeti i juniorke/juniori.

Članovi STK “Hašim Spahić”postigli su izvanredne rezultate. U kategoriji mlađih kadetkinja Semić Melika je osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju dok su Osmanović Ajna i Halilović Ajlin osvojile treće mjesto i bronzane medalje.

U kategoriji juniorki Harisa Mešetović je opravdala titulu najbolje juniorke u BiH osvojivši prvo mjesto i zlatnu medalju.

Hamza Kamenjaš  je i pored vodstva od 2:0 u setovima i vodstva u petom odlučujućem setu od 9:4 nije uspio osvojiti prvo mjesto i zlatnu medalju nego se morao zadovoljiti drugo mjestom i srebrenom medaljom.

Drugog i trećeg aprila u Sarajevu održavaju se kvalifikacije za učešće na Evropskom prvenstvu u stonom tenisu, Harisa Mešetović  se nalazi na pripremama senorske ženske reprezentacije.