ILIJAŠVIJESTI

Velika pobjeda juniora KK “Mladost” Ilijaš

Juniori KK Mladost su gostovali ekipi Igman Burch u okviru 11.kola. Utakmica je bila veoma bitna u borbi za Ligu za prvake Kantona koju igra prvih pet ekipa. Ekipa Mladosti je odlično otvorila utakmicu i u petoj minuti je povela sa 15:3 a nakon timeouta ekipa Burcha se vraća u utakmicu te se prvo poluvrijeme završava rezultatom 38:37 za ekipu Burcha. Nastavak utakmice se igra u egalu koš za koš gdje se ekipe smjenjuju u vodstvu a zadnjih pedeset sekundi ekipa Mladosti ulazi sa
prednošću od tri poena te započinje prava triler završnica. Ekipa Igman Burcha jakim presingom uspjeva da pogdi dva puta u dva napada i ostvaruje prednost od jednog poena. Ekipa Mladosti kreće u zadnji napad koji provodi do samog kraja te nakon promašenog šuta skokom u napadu
poentira Emir Likić te do kraja utakmice ostaje samo jedna sekunda što je bilo nedovoljno da ekipa Burcha dođe do realizacije.

Ekipa Mladosti ostvarila je veoma bitnu pobjedu i plasma u ligu za prvaka KSK Sarajevo. Na kraju utakmice rezultat je glasio Igman Burch – Mladost 67 : 68. Strijelci za ekipu Mladosti su bili : Likić Emir 24, Likić Džan 11,  Avdukić 11, Bučuk 12, Šabić 10. Svoj doprinos utakmici su dali još Selimović i Hrvat a u sastavu su bili i Salihović, Begić i Smailbegović.