SPORT

Ženska košarkaška reprezentacija BiH ostala bez šansi za plasman na EP

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u susretu petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo na Ilidži poražena od Sjeverne Makedonije rezultatom 66:68.

“Zmajice” su tim porazom ostale bez šansi za plasman na EP.Tačnije, ostala im je samo teorija, jer će im u posljednjem kolu za drugo mjesto trebati pobjeda protiv Njemačke, koja ih je u prvom meču savladala s 39 poena razlike.Iako su u ovaj meč ušle kao apsolutne favoritkinje, izabranice Gorana Loje od starta su bile u rezultatskom zaostatku.

Makedonke su dobile prvu četvrtinu s 10:15, a na poluvrijeme su otišle s plus četiri (26:30).Naš tim se nakratko vratio sredinom treće dionice, čak i preokrenuo rezultat, no gošće su ponovo dodale gas i u posljednju četvrtinu ušle s šest poena prednosti (43:49).Na kraju smo ipak svjedočili dramatičnoj završnici, u kojoj su uspješnije bile reprezentativke Sjeverne Makedonije.Kurtni Hart (Courtney Hurt) je bila najefikasnija u našem timu s 21 poenom, dok su se u prvoj pobjedi gošći istakle Anđelika Mitrashinovikj s 18 i Nena Trajčevska sa 17 koševa.”Zmajicama” je ovo bio treći poraz, te su ostale na trećoj poziciji sa sedam bodova.  U posljednjem kolu, za tri dana, sastat će se s Njemačkom.