ILIJAŠ

Članovi KK “Rašid Buća” osvojili zlatne i bronzane medalje na 16. Ilidža Open turniru

Na jednom od najboljih karate turnira na ovim prostorima, na 16. ILIDŽA OPEN-u koji je okupio 1000 takmičara iz 7 država (BiH, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Makedonija, Slovenija i Belgija) i 87 karate klubova, Karate klub “Rašid Buća” – Ilijaš je zauzeo visoko 11 mjesto u ukupnom poretku sa osvojene 3 zlatne i 3 bronzane medalje.

Karate klub “Rašid Buća” je nastupio sa 20 takmičara od kojih su medalje osvojili:

ZLATO (1. mjesto):
– Habibović Nasko (BORBE – Dječaci 12 g. -47kg)
– Ahmetović Tajra (BORBE – Djevojčice 12 g. -35kg)
– Hasanović Alisa (BORBE – Djevojčice 13 g. -44kg)
BRONZA (3. mjesto):
– Jusić Saudina (BORBE – Djevojčice 13 g. -49kg)
– Pjevo Armin (BORBE – Dječaci 11 g. -50kg)
– Kadrić Muamer (BORBE – Kadeti -57kg)
U sklopu turnira organizovan je i sudijski seminar za kantonalne i Federalna sudijska zvanja kojem je pristupio član KK “Rašid Buća” Azmir Subašić i uspješno obnovio sudijsku licencu za Federalnog kata juga i položio za više zvanje za Federalnog kumite referee-a.
Treneri na turniru su bili Raif Buća, Adin Balta, Enela Šečić i Dovadžija Dželaludin.