BIHSPORTSVIJET

Elvedina Muzaferija ostvarila novi kvalitetan rezultat u norveškom Kvitfjellu

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija danas je nastupila na još jednoj utrci superveleslaloma u norveškom Kvitfjellu.

Utrka je prekidana više puta zbog ogromnih problema sa vidljivosti uzrokovanih maglom koja se spustila na stazu pa se tako u prvih sat spustilo svega 11 skijašica.

Elvedina je startala sa rednim brojem 23, što je najbolji startni broj u njenoj karijeri te je na kraju osvojila 13. poziciju.

Muzaferija je na kraju imala vrijeme 1:39.09 te zauzela 13. mjesto, a za prvoplasiranom Federicom Brignone je zaostala 1.79.

Prije ulaska u posljednji sektor imala je 0.37 zaostatka za prvoplasiranom što joj je bilo dovoljno za drugo mjesto, ali je u finišu, očigledno, napravila grešku i završila na 13. mjestu.

Još uvijek nije poznato hoće li se naša skijašica plasirati među 25 najboljih skijašica koje će učestvovati na završnici Svjetskog kupa u Saalbachu, a to će biti poznato nakon nastupa svih skijašica u Kvitfjellu.