SPORT

Ilijaš pružio žestok otpor: Teška ali zaslužena pobjeda Famosa

U okviru 19. kola Druge lige FBiH-centar na gradskom stadionu u Ilijašu odigran je meč između domaće ekipe NK Ilijaš i FK Famos iz Hrasnice.

Po prijatnom vremenu, uz prisustvo navijača oba tima viđena je zanimljiva utakmica sa puno borbenosti, požrtvovanja, trke igrača oba rivala, a koji su igrali napadački od prvog minuta sa željom da što prije zatresu protivničku mrežu. Oba trenera,Fadil Hodžić kod domaćih i Aldin Đidić kod gostiju, od svojih igrača tražili su što brži protok lopte i stvaranje povoljnih šansi. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka ali bilo je dobrih šansi sa obje strane. Kod domaćina ih nisu realizovali  Helać, Kubat, Nevaljalović, Operta,  a kod Famosa Mulaosmanović, Aljić, Cibra, Bajrić zbog nedostatka koncentracije u samoj završnici akcija i dobrih odbrana golmana oba tima.

U drugom poluvremenu bilo je prilika za obje ekipe, kod domaćina su ih imali Karišik, Helać, Operta a kod gostiju Fetahović, Mulaosmanović, Cibra ali nije bilo konkretne realizacije.Gosti su jedini pogodak postigli u 64. minuti, a strijelac je bio Armin Cibra koji je glavom sa nekih 8,9 metara matirao nemoćnog domaćeg  vratara  Amara Sujića, a što je bilo 0:1 za konačan rezultat i  važnu pobjedu „motorista“  iz Hrasnice.Po završetku meča uslijedila je velika radost igrača Famosa koji su slavili sa svojim vjernim navijačima novu tricu na svom kontu. O ovom meču korpulentni napadač,strijelac odlučujučeg gola na utakmici Armin Cibra rekao je sljedeće:

-Znali smo da nas čeka težak meč protiv ekipe koja je bila spremna i motivisana da ostvari povoljan rezultat.Ilijaš ima dobru ekipu i sigurno zaslužuje mnogo bolji plasman na ljestvici nego gdje se sada nalazi. Uložili smo maksimum znanja i borbenosti da bi ostvarili ovu vrijednu pobjedu.Imali smo još par pravih prilika, ali i domaćin je takođe ozbiljno zaprijetio više puta. Naša pobjeda je teška, ali sasvim zaslužena i mnogo će nam značiti u nastavku prvenstva.

Piše: Rešad MAMELA